02 Kasım 2012 Yazarı omer 4

Cartoni Maxima 40 Sinema Fluid Head

Cartoni Maxima Sinema Fluid Head sizi, yeni patentlenmiş, 0-39kg  kompakt aktif tripod kafasıyla tanıştırıyor.

Cartoni Maxima Sinema Fluid Head her türlü tam yüklü film ve gelişkin TV yayıncılık kameraları için en ideal kafadır. Günümüzün modern sinematografik kamera sistemleri son derece hafif olmasına karşın özellikle PL mount S35 lenslerdeki muazzam ağırlık değişimi (Zeiss CP2 50mm T2.1 : 0.9kg  ~ Optica Elite 120-520 T2.8 : 16kg) artık tripod kafalarının counter balans aralığının son derece geniş olmasını gerektirmektedir. Yeni modern kafalara en güzel örnek 0-39kg aralığının tamamında sürekli counter balans imkanı tanıyan Cartoni Maxima dır.

Cartoni Maxima kontrol kol ve düğmeleri gerek stüdyo gerek dış çekim ortamlarında kameramanın ihtiyaç duyabileceği her türlü çalışma tekniğine göre en ergonomik şekile yerleştirilmiştir. Sürtünme ve karşıt denge değerleri sayılsal göstergeler yardımı ile izlenmektedir.

Cartoni Maxima’nın en büyük özelliği yük kapasitesinin 180 derecelik tüm tilt ekseninde 0-39kg arasında değişmesine rağmen karşıtdenge özelliklerinin mükemmel bir şekilde sabit kalabilmesidir. Öte yandan Maxima’nın diğer önemli bir özellliği de pan ve tilt sürtünme değerlerinin sürtünmesiz pozisyondan tam sıkışmaya kadar sonsuz süreklilikte ayarlanabilmesidir. Geniş kamera bağlantı levhası, 150mm küresel dip veya Mitchell dip seçenekleri ile ARRI ve O’connor aksesuarları ile tam uyumluluk sergiliyor olması onu kendi klasmanının Dünya standartı olmaya en uygun kamera kafası yapmaktadır.

Türkiye’deki mükemmel servis organizasyonu ve yaygın kullanımı ile Cartoni Maxima zorlu profesyonel işlerde akla ilk gelecek en güvenilebilir bir fluid kafadır.

Daha fazla bilgi için, lütfen ürünün web sitesini ziyaret edin.

Bu ürüne ait pdf doküman