08 Şubat 2015 Yazarı omer 11

Blackmagic URSA 4K Kamera

Blackmagic URSA 4K Kamera; Dünyanın ilk özelleştirilebilen 4K Dijital Film Kamerası

Blackmagic URSA kameranın büyük boyutu güçlü bir soğutmaya yer sağlıyor; sessiz fanlarla kasa serin tutularak yüksek kare hızları elde ediliyor. İşlenmiş alüminyum tasarım çok sağlam ve büyük film ekiplerinin kullanımına yönelik, sensörü sahada kullanıcı tarafından yükseltilebilecek biçimde üretildi. Kameranın her kısmı ayrı görüntü yönetmeni, kamera asistanı ve ses mühendisi iş istasyonuna ayrılmış. Görüntü yönetmeni istasyonunda 10 inçlik katlanıp açılan monitör ve ayarlar, durumlar, skoplar için ayrı 5 inçlik bir ekran var. Ses istasyonunda ses göstergeleri, kontrolleri ve ses bağlantıları bulunuyor. Büyük ekran sayesinde fazladan set donanımı gerekmiyor ve böylece çekimler arasında hızla hareket edilebiliyor. 
Dünyanın ilk üst düzey dijital film kamerası setteki iş akışlarında devrim yaratmak üzere tasarlandı. Büyük film ekiplerinin ve tek kişilik kullanımın ergonomisine uygun üretilen URSA 10 inçlik açılan monitör, kullanıcı tarafından yükseltilebilen geniş Super 35 obturatör, 4K görüntü sensörü, 12G-SDI ve dahili çift RAW ve ProRes kaydedici içeriyor. Sensör ve lens yuvası elemanı değiştirilebildiği için EF veya PL lens yuvaları, hatta B4 yuvalı bir yayın video sensörü kullanmak tercih edilebiliyor. Böylece gelecekte en son sensör teknolojisine geçilebilecek ve kamera gövdesine yapılan yatırım korunacak.
 
Özellikler:
– 3840×2160 Aktif sensör çözünürlüğü
– Kayıpsız sıkıştırılmış Cinema DNG raw kayıt
– 12 stop dinamik aralık
– PL lenslerle uyumluluk
– 10.1″ FullHD ekran
– CFast 2.0 karta kayıt
– 10bit 4:2:2 12G-SDI çıkış, 3G-SDI downconvert monitör çıkışı
 
Blackmagic URSA üst düzey sinema filmleri, reklamlar, televizyon dizileri, belgeseller, elektronik haber toplama, müzik videoları ve diğer yapımlarda kullanılmak üzere tasarlandı. 
 
Blackmagic URSA 4K kamera için,  lütfen detaylı bilgi için telefonla veya mail yoluyla bize ulaşınız.
 
Ayrıntılı bilgi için lütfen ürünün web sitesini ziyaret edin.