ATEM Television Studio

Blackmagic Atem Television Studio,  İnternet çağı için yapılmış bir resim masası!

ATEM Television Studio gerçek zamanlı H.264 kodlamasıyla yayın kalitesinde bir resim masasıdır. Böylece yaptığınız canlı yayını direk olarak kaydedip, internet ortamında dağıtabilirsiniz. ATEM Television Studio, kamera ve bilgisayarlar için, SDI ve HDMI girişler ile toplam 6 video girişi sağlar. Ayrıca ATEM Television Studio, yazılım kontrol paneli, chroma keyer, iki adet medya oynatıcı frame-store, dsk, geçişler gibi bir sürü özelliğe sahiptir. Ayrıca  ATEM Television Studio, ATEM kontrol panelleri ile de çalışmaktadır.

– H264 Encoder ile internet yayınına hazır 
– 10bit Profesyonel yayıncılık kalitesi
– 6 HD video girişi seçilebilir HDMI-SDI giriş çıkışlar
– Tüm girişlerde frame synchronizer özelliği
– Software control paneli
– SDI ve HDMI multiviewer çıkışı

Ayrıntılı bilgi için ürünün web sitesini ziyaret edin.

Ürünle ilgili dökümanlar için tıklayınız.

 

35 Cevaplar ATEM Television Studio

 1. ilhami Yıldız dedi ki:

  Merhabalar yenı açtıgımız ınternet televızyonu ıcın kullanabılırmıyız bu urunu eger kullanabılırsek satın almak ıstıyoruz maıl adresıme urun bılgılerı ve fıyat bılgılerını maıl olarak atarsanız sevınırım acıl donus beklıyorum bir de bant reklam nasıl gırılır

 2. Kudret Çelen dedi ki:

  Merhaba, Atem Televizyon Studio HD cihazım var. SDİ 5 girişi ve Aux çıkışı yandı. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

  • Teknik Servis dedi ki:

   Blackmagicdesign Teknik Servis iletişim bilgileri email adresinize gönderilmiştir.

 3. Hasan dedi ki:

  Ben sadece Facebook üzeri yayın yapmak istiyorum 2 kamera veya 3 kamera ile ne tavsiye edersiniz maliyeti uygun olarak HD kameralar.

 4. Emre dedi ki:

  Merhabalar,blakcmagic ürünü altında sürekli vmix bağlantısına yönlendirdiğinizi fark ettim. Vmix’in deneme sürümünü kullandım, evet hoş, pratik, farklı sitelere aynı anda streaming basabiliyor, kolay kj… Bunları tek bilgisayardan ulaşabiliyor olmak muhteşem fakat bilgisayar tabanlı sistemde ki en büyük endisem şudur;
  Diyelim ki bir sunumu başka bir yerde ki çalışanlara yayın yapıyorsunuz. Bu sunumda kullanılan görüntüler yanlış codeclenmis,çok yüksek çözünürlüklü veya çok yüksek boyutlu. Canlı yayın sırasında bilgisayar tabanlı olduğu için resetleme, mavi ekran yada kart güncellemesi gibi durumlarda yayın kesilecek, kayıt kesilecek, gerekli yerlere açıklamalar yapmak durumunda kalacaksınız.

  Benim mantığıma göre atem gibi cihaz kullanıp daha düşük bir donanım ile vmix ile streaming basmak daha güven verici. Yukarıda verdiğim örnek düğünde de başımıza gelebilir, konserde de, toplantıda da. Hiç başımıza da gelmeyebilir fakat bir kez geldiğinde yayına tekrar girene kadar kaybedilen zamanın telafisi olmayacaktır.

  Belki iddialı olacak yada yanlış bilgide olabilir ben vmix i siz daha satışını yapmadan önce kullandım. Aralıklı olarak tekrar indirip ttest ettim. Önerilen bir laptop olmamasına rağmen hiç resetleme yada kilitlenme yaşamadım. Şimdi bir reji sistemi toplama kararı aldım. Bu sistemde vmix olacak fakat güvenilirlik konusunda ciddi anlamda ikna edilmem gerekiyor.

  Vmix için bir sorum olacak. İşini yaptığım organizasyon şirketi streaming te korku yaşamakta. Bir kaç siyasi organizasyonda istemediğimiz görüntüler gördük. Bunları ledlere vermedik fakat dalgınlıkla verebilirdik. Vmix tr streaming basarken yayını geç basma seçeneğimiz var mı? Misal biz 21:00 da çekmeye başladığımız görüntüyü bir dk lik gecikme ile internet sitesine basabiliyor muyuz?

  • omer dedi ki:

   Merhaba,

   vMix desktop sistemini güvenle kullanabilirsiniz. Ancak bizden alacağınız desktop sisteme, işletim sistemi ile gelen standart yazılımlar dışında herhangi başka bir yazılım (Office, Photoshop vs vs) kurulmamalıdır. Desktop vMix sistemi sadece ve sadece reji amaçlı kullanılacak izole bir sistemdir. Ayrıca bazı kullanıcıların kendi imkanları ile kurdukları sistemlere de ne yazık ki güvenemiyoruz. Desktop vMix sistemimizin, Çeşitli marka donanım tabanlı ucuz sistemlerden daha güvenli olacağı konusunda hiç bir endişem yok. Ayrıca donanım tabanlı ucuz sistemlerde arızayla karşılaşılması durumunda servis işlemleri çok uzun zaman alabilmektedir. vMix’de kullanılan tüm parçalar piyasadan kolaylıkla temin edilebilecek standart bilgisayar donanımıdır.

   Çıkışı veya girişleri geciktirme özelliği vMix de mevcuttur.

 5. Harun Tedik dedi ki:

  Atem ile vmix arasında fark nedir anlatabilirimsiniz sizce hangisi mantıklı

 6. Harun Tedik dedi ki:

  Mrb benda 3 tane sony mc 2500 kamera var Kompozit BNc cıkışlı düğün cekimlerinde reji yapmak istiyorum görüntü masası olarak kulanbilirilmiyim mc 2500 lere uyunlu olurmu kompozit girişlden bir converter aracılıyla sdı cevirmem gerke var ve ses için ayrı giriş kanları bulunuyormu birde fiyat alablirmiyim

  • omer dedi ki:

   Hem analog hem dijital kaynaklarla çalışan vMix sistemimiz var onu öneririz. Artık neredeyse kimse klasik reji sistemleri kullanmıyor. vMix sistemi komple anahtar teslimi KDV dahil 9,000 TL.

 7. ersan özer dedi ki:

  Atem ile Vmix arasındaki farkları anlatabilirmisiniz?Artı ve eksileriyle birlikte her ikisininde.Şuan karar aşamasındayız,ve maliyet önemli bizim için.

 8. HASAN dedi ki:

  atem1 ve atem2 switcher fiyatlarını bana gönderirseniz sevinirim
  kolay gelsin

 9. Merhabalar yenı açtıgımız ınternet televızyonu ıcın kullanabılırmıyız bu urunu eger kullanabılırsek satın almak ıstıyoruz maıl adresıme urun bılgılerı ve fıyat bılgılerını maıl olarak atarsanız sevınırım acıl donus beklıyorum

  • omer dedi ki:

   İsteğiniz yanıtlanmıştır teşekkür ederiz. ATEM TV Studio ile ilgilenen arkadaşların mutlaka vMix ürünümüzü de incelemesini tavsiye ediyoruz.

 10. Ergün ÖZEFE dedi ki:

  güncel fiyat gönderebilir misiniz? teşekkürler

  • omer dedi ki:

   ATEM TV Studyo fiyatı tarafınıza gönderilmiştir. Bundan böyle ATEM TV Stüdyo, ATEM 1ME ve hatta ATEM 2ME taleplerini, bir çok üstünlük ve fiyat avantajından ötürü vMix sistemi ile yanıtlamayı tercih ediyoruz.

 11. Hasan dedi ki:

  ürün fiyat bilgisi rica edebilirmiyim.

 12. onur dedi ki:

  merhaba, ben 2 veya 3 kameralı düğün çekimleri için bu ürünü görüntü mikseri olarak kullanabilir miyim ? Kullanabilirsem kısaca anlatabilir misiniz ? Ayrıca fiyat bilgisi alabilir miyim.

 13. Erkan Çapraz dedi ki:

  Lütfen tarafıma ürünün fiyatını yollar mısınız_

 14. murat dedi ki:

  Merhaba
  bizde sony mc2000 kamera ve müzik ekipmanları var yani sazından ses mixerine kadar hepsi, arkadaşlarla onların yaptığı müziği kamera ile kayıt yapmak istiyoruz ama dış selerden etkilenmeden ve ilerde internetteki ücretsiz televizyonlardan kurup oradan yayınlamayı düşünüyoruz.
  sesi ve gürüntüyü bozmadan nasıl kayıt yaparız. kameraya sesi mixerden nasıl alırız.

  ATEM Television Studio bizim bu yapmak istediğimizi yapıyormu, müzik çekeceğimiz için ses çok önemli.

  Eğer ATEM Television Studio bunu yapıyorsa fiyatı nedir ve ekstra birşeye ihtiyaç varmı.
  Teşekkürler

  • omer dedi ki:

   Merhaba,

   Müzik kaydında kullanılan mikrofon veya mikrofonları ses mikserinizde miksleyip mikserin çıkışını kameraya girin diyeceğim ama MC2000’de uygun (line seviyesi) giriş yok. Bu sebeple kamera veya kameralarınızı hem video hem de ses kaydı yapabilen yeni tip bir görüntü mikserine girmeniz gerekli. Ses mikserinin analog ses çıkışını ATEM TV Stüdyo’nun HD-SDI veya AES/EBU girişinden girebilmek için pahalı (1,300- 1,400TL) harici çevrim cihazlarına ihtiyacınız olacak. Yani uzun lafın kısası ATEM TV Stüdyo ile bu iş olur ama kontrol bilgisayarı hariç toplam fiyat 4,300-4,400TL’yi bulur. Halbuki aynı maliyete aşağıda bahsettiğim çok daha fazla imkanları olan bir sistemi de düşünebilirsiniz.

   Yapmak istediğiniz iş en güzwel ve pratik şekilde yeni satışına başlayacağımız “PC Tabanlı Prodüksiyon Sistemi” ile çözülür diye düşünüyorum. Sizin ihtiyacınız olacak konfigürasyonda 3 HDMI kamera girişinin yanı sıra ses mikserinizin çıkışını direkt girebileceğiniz bir de analog ses girişi mevcut. Bu çözümde 3 kamera ve ses girişini profesyonel şekilde miksleyip kendi içerisine kaydediyorsunuz. Sistemin eğitim dahil komple Fiyatı KDV dahil 6bin liranı altında olacak. Detaylar için Pazartesi günü beni ofisten arayın.

 15. diyelimki elimizde sadece hmc 80 serisi kameralar var
  hdmı çıkışlıdır.
  sdi çıkış yok.

  Resim masası
  kontrolü
  hd monitörü
  full çalışır olacak.
  kısacası reji için gerekli malzeme fiyatı yollarsanız sevinirim.
  biz sadece kameraları bağlayalım.
  Sizde bu malzemede olması gerekir durumuna düşmeyelim.
  Teşekkür ediyorum.

 16. izzettin abran dedi ki:

  ürün fiyatını gönderebilirmisinz. teşekkürler.

 17. Umut Kurtay dedi ki:

  Merhaba

  Ürün fiyat bilgisi rica ediyorum.

 18. miraç keskin dedi ki:

  ürün fiyatını gönderebilirmisinz. teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir