15 Ocak 2012 Yazarı omer 204

Panasonic AG-HMC81E AVCHD Kamera

Panasonic AG-HMC81E AVCHD Kamera ; Omuz tipi 3.1Mp 3MOS AVCHD/DV HD/SD Camcorder.

Panasonic AG-HMC81E
– Klasmanının en uygun fiyatlı modeli.
– Hem HD hem SD kayıt imkanı olduğundan ötürü tüm iş akışlarına direkt uyumluluk gösterir. Mecburen HD çekip kurgu setinde SD’ye çevirmeye vakti olmayan profesyoneller için en mükemmel tercih.
– 32GB SDHC kart üzerine 720 dakikaya kadar AVCHD veya 128 dakika DV formatta kayıt imkanı.
– Düğün, toplantı, davet, konferans, okul çekimleri için en ideal HD kamera.

Neden AG-HMC81E kamerayı tercih etmelisiniz?
1- Kameranın en önemli parçalarından biri görüntü alıcı sensördür. AG-HMC81 kamerada 1/4.1 inch 3.05 Megapiksel progressive 3MOS sensör bulunur. 3MOS ile 1MOS’un farkı nedir?
1MOS sensörde sensöre gelen ışık renk filtresinden geçer ve tek sensöre gelen ışık miktarı emilir. 3MOS sensörde ise ışık prizmadan geçerek 3 ana renge (RGB) ayrılır ve 3 farklı sensör üzerine direkt olarak gelir. Bu sayede tek sensöre göre 3 kat daha fazla ışık kullanımı sağlanır. Sonuçta renkler daha canlı, daha doğal ve profesyonel görüntü kalitesi elde edilir. Görüntü sensörden itibaren kayıt edilene kadar bir dizi işlemlerden geçer. Profesyonel kameralar ile tüketici grubu kameraların en önemli farklarından biri de bu prosesin birbirinden farklı dizayn edilmiş olmasıdır. Tüketici grubu kameralar daha yumuşak görüntü ve parlak renkler sunarken, AG-HMC81 kamera daha net, detaylı görüntü ve doğal renkler sağlar.
 
2- AVCHD (Full-HD) ve DV (SD) kayıt özelliği sayesinde mevcut miniDV kasetli kameralarla birlikte 2-3 kameralı çekimler yapmak veya kasetli kameradan kartlı HD kameralara geçiş yapmak isteyenler için ideal bir kameradır. 32GB lık SDHC karta 120dk 25Mpbs DV avi kaydı yapmak mümkündür. Kartlı kameranın mini-DV kasetli kameraya göre avantajlarından biri de videoyu bilgisayara aktarma süresinin ortalama 4 katı hızlı olmasıdır. 1 saatlik kaseti 1 saatten önce bilgisayara aktarmak mümkün olmazken, Class10 SDHC kartla ile 1 saatlik görüntü 15dk gibi kısa bir sürede aktarılabilmektedir.
 
3- Kasetli kameralarda kaset değiştirme veya ilk kayda girme sırasında bantın mekanizmada sarılma süresi deniyle hemen kayda başlanamamakta ve belki de en önemli anlar kayıt altına alınamamaktadır. Oysa AG-HMC81 kamerada herhangibir gecikmeye yolaçacak mekanizma olmadığından kayıt düğmesine basar basmaz, hatta PREREC fonksiyonu sayesinde siz kayıda basmadan 3sn öncesini dahi kayıt edebilir.
 
4- AG-HMC81, OIS Optical Image Stabilizerli 12x optik zoomlu lensi ile birlikte omuzda kullanım için ideal bir ağırlık dengesi sunar. Hafif kameralarda bu dengeyi sağlamak ve titreşimsiz görüntü almak nispeten daha zor olmaktadır.
 
5- Çok yönlü arayüzleri sayesinde profesyonel mikrofon, video ve ses mikseri gibi ekipmanlara bağlantı imkanı sunar. XLR profesyonel ses girişi, HDMI çıkış, Komponent ve Kompozit BNC video çıkışları, USB 2.0 ve DV terminali (iee1394 standart) vardır.
 
6- 6.9cm (2.7 inch) geniş ekran LCD vizörü hem LCD panel, hem de önündeki mercek yardımı ile göz vizörü olarak kullanılır. Göz hizasına yerleştirilen ayarlı konumu ve yapısı itibarıyle diğer kameralardaki yana veya üste açılan hassas bağlantılı LCD panellere göre çok daha darbelere dayanıklı, oldukça sağlam ve kullanışlıdır.
 
7- En yüksek kalitedeki AVCHD PH modunda ortalama 21Mbps (max 24Mbps), 1080/50i, 1080/25p, 720/50p ve 720/25p kayıt yapabilir. Yine yüksek kalitedeki HA modunda (17Mbps) 32GB’lık SDHC karta FullHD 4saat kayıt yapmak mümkündür. Kayıt süresi seçilen formata göre 12saate kadar çıkabilir
 
8- Manuel fokus halkası, hem manuel fokus, hem manuel iris(diyafram), hem de manuel zoom operasyonu olarak seçilebilir
 
9- DRS fonksiyonu (Dynamic Range Strech) sayesinde görüntüde çok parlak veya çok karanlık bölgeler varsa dinamik olarak dengeleme yapar bu sayede hem aydınlık hem de karanlık yerler düzgün görünür. İç mekanlarda özellikle gündüz yapılan düğün ve nikah salonu çekimlerinde pencereden gelen ışığı dengelemek için kullanılabilen muhteşem bir özelliktir
 
10- Profesyonel kontroller: White Balance (Beyaz Denge Ayarı), Gamma modları, ayarlanabilir yatay ve dikey detay seviyeleri, ayarlanabilir renk seviyesi, renk fazı, renk sıcaklığı ve siyah seviyesi, 2 adet hazır ortam ayarı, parlaklık seviyesi hassas ayarı için dalgaformu göstergesi (Waveform Monitor Display), Netlik ayarı için geliştirilmiş fokus asistanı, yüz tanıma fonksiyonu, mode check, zebra vb
 
11- 10.6 Megapiksel fotoğraf çekim modu: 3MOS sensörü sayesinde yüksek performanslı dijital fotoğraf makinelerine yakın bir fotoğraf kalitesi sunar. 3:2, 4:3 ve 16:9 oranda fotoğraflar çekebilir
 
12- Ücretsiz AVCCAM yazılımları (*) sayesinde AVCHD videolarınızı bilgisayarda izleyebilir, aktarma yapabilir, blueray diske yazabilir, hatalı ve yarım kalmış kayıtlarınızı kurtarabilirsiniz.
 

Bu ürüne ait pdf doküman